PRZENOSINY Strona Główna

       
 
 Ogłoszenie 

PRZENIEŚLIŚMY SIĘ NA BLOGA -> ssantisubs.blogspot.com


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Makrosz
2016-01-30, 02:28
[KOR][MV] IU - The Story Only I Didn't Know
Autor Wiadomość
Makrosz 
Gwiazda Światowa
anti hero


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 651
Wysłany: 2011-03-31, 17:45   [KOR][MV] IU - The Story Only I Didn't Know
   Ulubiony wykonawca:: VIXX EpikHigh BTS Ailee SPICA f(x)




Rozmiar: 46 mb
Kodek: avi XviD
Komentarz: Zastanawia mnie jedno. Teledysk ma traktować o dziewczynie, która straciła ojca, natomiast tekst jest o zerwaniu. O co tutaj biega? DX
Piosenka bardzo mi się podoba, IU pasuje do ballad.
Za jakiś czas wyjdzie rehardsub z tłumaczeniami dialogów~
I tyle, nie mam głowy na dalsze pisanie, moi jest zmęczony DX


Youtube: IU - The Story Only I Didn't Know
Download:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Ostatnio zmieniony przez Makrosz 2011-06-19, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 45
Wysłany: 2011-03-31, 18:08   
   Ulubiony wykonawca:: VIXX EpikHigh BTS Ailee SPICA f(x)


Ostatnio zmieniony przez sheila 2011-06-19, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sheila 
Trainee


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 45
Wysłany: 2011-03-31, 18:08   
   Ulubiony wykonawca:: ukiss, exo, one ok rock


Makro napisał/a:
Teledysk ma traktować o dziewczynie, która straciła ojca, natomiast tekst jest o zerwaniu. O co tutaj biega? DX

Masz na myśli oryginalny tekst po koreańsku? Ci, którzy tłumaczyli to na angielski mogli zawalić sprawę, ale jeśli wiesz, że oryginał jest na pewno o zerwaniu, to ja tym bardziej nic nie rozumiem. D:

Teledysk taki trochę dobijający~ D: Sam utwór też jest smutny, to prawda, ale jednocześnie naprawdę ładny - uwielbiam głos IU i zgadzam się co do tego, że pasuje do ballad. <3
 
 
     
Makrosz 
Gwiazda Światowa
anti hero


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 651
Wysłany: 2011-03-31, 19:21   
   Ulubiony wykonawca:: VIXX EpikHigh BTS Ailee SPICA f(x)


sheila napisał/a:

Masz na myśli oryginalny tekst po koreańsku? Ci, którzy tłumaczyli to na angielski mogli zawalić sprawę, ale jeśli wiesz, że oryginał jest na pewno o zerwaniu, to ja tym bardziej nic nie rozumiem. D:

Z mojego marnego koreańskiego mogę wydedukować, że jest o zerwaniu (wszystkie te teksty są takie same DX), poza tym sprawdzałam kilka wersji tłumaczenia~ Natomiast sprawa fabuły teledysku była dosyć głośna, bo IU była krytykowana za poruszanie takiego tematu, jak rozpacz dziewczyny po utracie ojca, zastanawiano się też, czy nie ma tu miejsca związek kazirodczy. Niby agencja stwierdziła, że to teledysk o związku dziewczyny ze starszym facetem, ale ja już sama nie wiem DX
 
     
sheila 
Trainee


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 45
Wysłany: 2011-03-31, 19:39   
   Ulubiony wykonawca:: ukiss, exo, one ok rock


Omg, ale pokręcone. x.x' Gdyby zamienić kilka słów w tekście (tzn. mówię już konkretnie o Twoim tłumaczeniu), to uznałabym, że faktycznie chodzi o utratę ojca. Ale skoro tak czy siak tekst jest o zerwaniu, a Ty piszesz też, że agencja twierdzi, iż chodzi o związek ze starszym facetem, to chyba trzeba się trzymać takiej wersji. D:
 
 
     
Makrosz 
Gwiazda Światowa
anti hero


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 651
Wysłany: 2011-03-31, 19:58   
   Ulubiony wykonawca:: VIXX EpikHigh BTS Ailee SPICA f(x)


Niby nie ma nigdzie reguły, że teledysk ma odzwierciedlać sens tekstu, a nastrojowo oba pasują do siebie, poza tym przyznaję, że podoba mi się ta MVka~ Czytałam też tłumaczenie dialogów z tego teledysku i pada tam taki tekst:
"-Twój ojciec zmarł niedawno?
-Hm, wszyscy myślą, że był moim ojcem, ale to nieprawda."

Chyba stąd wzięło się całe nieporozumienie~ Wychodzi na to, że ona była z nim w związku, a ponieważ dzieli ich spora różnica wieku, społeczeństwo myślało, że są ojcem z córką. To już chyba ma jakiś sens D:
 
     
sheila 
Trainee


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 45
Wysłany: 2011-03-31, 20:33   
   Ulubiony wykonawca:: ukiss, exo, one ok rock


No tak, to jak najbardziej ma sens. Ja tam o nic nie będę się czepiać - teledysk jest naprawdę świetny, tekst też ładny. Będę tylko cierpliwie wyczekiwać aż dorzucisz tłumaczenia dialogów, bo jednak trochę tego było i mniemam, że wnoszą coś więcej do całości jak te dwa zdania, które już podałaś wyżej. ; o
 
 
     
Makrosz 
Gwiazda Światowa
anti hero


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 651
Wysłany: 2011-03-31, 21:01   
   Ulubiony wykonawca:: VIXX EpikHigh BTS Ailee SPICA f(x)


Dorzucę, dorzucę, czekam tylko na pełne tłumaczenie, bo nie wszystkie dialogi zostały przetłumaczone, no i gdzieś muszę dorwać romanizację, bo ze słuchu ni ciula nie napiszę koreańskiego D:
 
     
DeLauren 
Trainee


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 70
Skąd: Śrem
Wysłany: 2011-12-05, 21:15   

W sumie nie za bardzo wiem jak to zgryźć, tzn. ten klip. Czasami mam wrażenie, ze po prostu zakochała się w swoim ojcu xD lol, albo w kimś, kto go jej przypominał. Może przylecieli kosmici i zabrali jej mózg wymieniając na jakieś warzywo. Może...
Ale kto zrozumie świat...
Ok, a teraz poważnie. Myślę, że mimo różnych interpretacji tego klipu, piosenkę uwielbiam. Jest to mój ulubiony kawałek IU. Tak nawiasem mówiąc nie słucham jej za bardzo, ale przez ten nastrojowy utworek poszukałam jeszcze czegoś.
Fakt, ze z dialogami było by 'nice', ale nie będziemy się czepiać Xd
Ok, wieczorem zaczynam gadać głupoty...
Więc, pozostańmy przy wersji miłości, która robi z ludzi wariatów. A wszystko za sprawą kosmitów... :-D
Wybaczcie mi. Nie mogłam się powstrzymać.
_________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności
i daje dużo więcej światła!
 
     
Sundew 
Gwiazda Światowa


Wiek: 28
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 989
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2012-11-19, 23:05   

Dziękować :*
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template designed and created by Falcone

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12